Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Gerze’de 4+4+4 Paneli‏

7 yıl önce
Gerze’de 4+4+4 Paneli‏ için yorumlar kapalı
1.152 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
25 Mart 2012 Pazar günü saat 15.00′da Eğitim Sen Gerze İlçe Temsilciliğive Gerze Halkevi tarafından Gerze Belediye Kültür-Sanat Merkezi (Belediye Sineması)’da,
4+4+4 zorunlu eğitimin kademelendirilmesine ilişkin bir panel gerçekleştirildi.
Panelin açış konuşmasında Eğitim Sen Sinop Şube Başkanı Seyfi Çelebi  4+4+4 olarak formüle edilen zorunlu eğitimi kesintili hale getirerek eğitim sistemini gerici ve piyasacı hale dönüştürmeyi amaçlayan yasa teklifi ve kamu emekçilerinin sendikal mücadelesini etkisizleştirmeyi hedefleyen, 4688 Sayılı Kanunu’nda yapılacak değişikliklere ilişkin yasa tasarısını 27 Mart 2012 Salı gününden itibaren ardı ardına TBMM Genel Kuruluna getirecektir.

27 Mart’ta Meclis Genel Kurulu’na sunulacak olan 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda yapılacak değişikliklere ve 4+4+4 kanun teklifine karşı 28 Mart’ta GREV’de ve Ankara’da olacağız, dedi.

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı   AKP  4+4+4 kanun teklifini, eğitim bilimciler, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler ile tartışmadan komisyona getirmiştir. Toplumun bütününü ilgilendiren bir konudaki bu kanunu yalnızca ideolojik nedenlerle   geçirmeye çalışmaktadır,dedi.

Panelin birinci bölümünde;

Yrd. Doç. Dr. Deniz Yıldırım, Ordu Üniversitesi – Eğitimde Yeniden Yapılanma ve Neoliberal Dönüşüm

Öğrt. Gör. Taki Yılmaz, Sinop Üniversitesi – Pedagoji ve Çocuk Gelişimi açısından Yasa Teklifinin Getirdikleri, konularında panele katılanları bilgilendirdi.

İkinci bölümde panelistlerin soruları  yanıtlandı.

Üçüncü bölümde panele katkı sunmak isteyenlere söz verildi.

 

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık