Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Sinop Eğitim Sen’den Bir Hukuk Zaferi Daha…

2 yıl önce
Sinop Eğitim Sen’den Bir Hukuk Zaferi Daha… için yorumlar kapalı
749 kez görüntülendi

Sinop Eğitim Sen’den Bir Hukuk Zaferi Daha…

Sinop Eğitim Sen’den Bir Hukuk Zaferi Daha…

Üyemiz Sarı Saltuk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Burçin Akın’a, ülkemizde yaşanan sorunlara ilişkin düşüncelerini sosyal medyadaki paylaşımları üzerinden “bir yıl süreyle kademe ilerlemesinin durdurulması ve il ilçe yer değişikliği” cezası verilerek Boyabat Sağlık Meslek Lisesi’ne sürgün edilmişti.

Açtığımız dava sonucunda, Bölge İdare Mahkemesin’den önce yürütmeyi durdurma, ardından cezanın iptali kararı aldık. Bu karar, yaratılan “korku atmosferinde” bile bazı mahkemelerin hala hukuki kararlar verebildiğini gösterdiği gibi, özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra Eğitim Sen’e karşı yürütülen kara propaganda kampanyasını boşa düşüren kararlardan biri olmuştur.

Ayrıca bu karar; ülkemizin aydınlık yüzlü, demokrat ve ilerici insanlarının örgütü olan Eğitim Sen’i, bazı terör örgütleriyle yan yana zikrederek kendilerini var eden zavallılar için de önemli bir belge niteliğindedir.

Eğitim Sen olarak, her koşulda;

Örgütlü bir eğitim emekçisinin onurlu duruşunu gösteren üyemiz Burçin Akın ve onun gibi Emek, Demokrasi ve Barış mücadelesinde mağdur edilen bütün üyelerimizin yanında olacağımızın bilinmesini isteriz.

Şube Yürütme Kurulu

Sinop Eğitim Sen Burçin Akın Ceza İptal

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık