Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Şube Bilgi: 29 Haziran 2016 ŞYK Kararları

4 yıl önce
Şube Bilgi: 29 Haziran 2016 ŞYK Kararları için yorumlar kapalı
1.404 kez görüntülendi

Şube Bilgi: 29 Haziran 2016 ŞYK Kararları

Şube Yürütme Kurulumuz 29 Haziran 2016 tarihinde saat 13.00’te aşağıdaki gündemle toplanmıştır. Toplantıya mazereti nedeniyle Derya Kırmızıtoprak katılamamıştır.

 

Gündem:
1- Ayancık Eğitim Sen Facebook Grubuna Yapılan Saldırılar

2- 2 Temmuz Sivas Katliamı

3- 29 Aralık Grevi

4- Performans Dilekçeleri

5- Ramazan Bayramı Programı

6- Atatürk Havalimanı Saldırısı

7- KESK Tutuklu Üyelerle Dayanışma, Kart Gönderme

8- Yıl Sonu Cinsiyetçilik Raporu

 

 1- Ayancık Eğitim Sen Facebook Grubuna Yapılan Saldırılar

Yapılan saldırılar konusunda Eğitim Sen Genel Merkezi Hukuk Bürosuyla görüşülerek hukuki işlem başlatılmasına ve sürecin Hukuk Sekreteri Uğur Aydoğdu tarafından takip edilmesine karar verilmiştir.

2- 2 Temmuz Sivas Katliamı

2 Temmuz Sivas katliamıyla ilgili 30 Haziran 2016 Perşembe saat 17.15’te KESK Şubeler Platformunun toplantıya çağırılmasına karar verilmiştir.

3- 29 Aralık Grevi

29 Aralık Grevi soruşturmalarının takip edilmesini ve gerekli bilgilerin üyelerle paylaşılmasına karar verilmiştir.

4- Performans Dilekçeleri

Bu yıl kurum müdürleri tarafından yapılacak olan performans değerlendirmeleri sonucunda düşük not alan üyelerimiz için okul müdürlüklerine verilecek dilekçe hazırlanmış olup Eğitim Sen Web Sitesinde yayınlanmasına ve performans notları gerekçesiz olarak düşük verilen üyelerimizden dava açmak isteyenlere yargılama masrafları kendi tarafından karşılanmak üzere hukuk yardımı yapılmasına karar verilmiştir. Performans değerlendirme puanının öğrenildiği tarihten itibaren 60 gün içinde dava açılması gerekmektedir.

5- Ramazan Bayramı Programı

Sinop Valiliği’nin 5 Temmuz 2016 Salı günü düzenlenen bayram programına Şube Başkanı Hakan Eker’in katılmasına karar verilmiştir.

6- Atatürk Havalimanı Saldırısı

Atatürk Havalimanı saldırısına ilişkinin basın açıklamasının yerel basına gönderilmesine ve sitemizde yayınlanmasına karar verilmiştir.

7- KESK Tutuklu Üyelerle Dayanışma, Kart Gönderme

30 Haziran 2016 Perşembe günü saat 17.15’te yapılacak olan KESK Şubeler Platformu Toplantısında KESK tutuklu üyelere dayanışma, kart gönderme gündeminin de görüşülmesine karar verilmiştir.

8- Yıl Sonu Cinsiyetçilik Raporu

Eğitim Sen Genel Merkezinin 2015-2016 öğretim yılı ikinci dönem cinsiyetçilik raporunun web sitemizde ve Facebook sayfamızda yayınlanmasına karar verilmiştir.

Şube Yürütme Kurulu

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık