Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Şube Bilgi: 01 Mart 2016 ŞYK Kararları‏

4 yıl önce
Şube Bilgi: 01 Mart 2016 ŞYK Kararları‏ için yorumlar kapalı
1.540 kez görüntülendi

Şube Bilgi: 01 Mart 2016 ŞYK Kararları‏

Şube Yürütme Kurulumuz 01 Mart 2016 tarihinde saat 17.00’de aşağıdaki gündemle toplanmıştır. Toplantıya mazeretleri nedeniyle Uğur Aydoğdu, Derya Kırmızıtoprak ve Sevda Yavuz katılamamıştır.

 

Gündem:
1- İLKSAN Seçimleri

2- 8 Mart Çalışmaları

3- 9. Dönem 8. Genel Meclis Sonuçları

4- 2 Mart 2016 Sendikal Program

5- Danışman Öğretmen Görevlendirmeleri

6- Öğretmenevi BİMER Başvurusu

7- 657’nin Tasfiyesi ve İş Güvencesi Paneli

 

1- İLKSAN Seçimleri

İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı) ilçe ve il temsilcilik seçimleri ile ilgili takvim İLKSAN Yönetimi tarafından açıklandı. Sendikamızın adı hep yolsuzluk, talan ve usulsüzlüklerle kamuoyunun gündemine gelen İLKSAN’a yönelik ilkeleri doğrultusunda; 9 Nisan 2016 Cumartesi tarihinde gerçekleştirilecek ilçe seçimlerine mühahil olunmasına karar verilmiştir. Buna göre 25 Mart 2016 gününe kadar ilçe temsilciliği için aday olacakların başvurularını yapmaları gerekmektedir. Konuyla ilgili şubemizde çalışmayı koordine etmek üzere Musa Uzun’un görevlendirilmesine karar verilmiştir.

 

2- 8 Mart Çalışmaları

8 Mart çalışmaları hakkında Şube Kadın Sekreteri Derya Kırmızıtoprak bilgilendirmede bulunmuştur.

 

3- 9. Dönem 8. Genel Meclis Sonuçları

  1. Dönem 8. Genel Meclisi Toplantısına Şube Başkanı Hakan Eker katılmıştı. Sonuç bildirgesi ışığında değerlendirme yapılmıştır.

 

4- 2 Mart 2016 Sendikal Program

2 Mart 2016 Çarşamba günü sendikal program kapsamında ……… ziyaretler yapılmasına karar verilmiştir.

 

5- Danışman Öğretmen Görevlendirmeleri

İlde yapılan danışman öğretmen görevlendirmelerine ilişkin idari işlemlerin demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine dayanarak, danışman öğretmenlik eğitimi almaya hak kazanan öğretmenlerin listesi nasıl bir sıralama yapıldığı ve hangi kriterlerle bu elemenin yapıldığı hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bilgi edinme başvurusu yapılmıştır. Konunun takip edilmesine karar verilmiştir.

 

6- Öğretmenevi BİMER Başvurusu

İlgili yönergenin ‘ünitelerden faydalanma’ başlıklı 13. Maddesinde “kurumların hizmet ünitelerinden eğitim çalışanı ve yakınları öncelikli yararlanır” ibaresi bulunmasına rağmen, Sinop Öğretmenevi yemek hizmetlerinden indirimli faydalanamayan tek kesimin öğretmenler olduğundan hareketle bu uygulamanın gerekçesi ve dayanak düzenlemesi hakkında 24.02.2016 tarihinde şubemiz tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bilgi edinme başvurusu yapılmıştır. Yazımıza cevaben Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne görüş sorulduğu ve henüz cevap verilmediği belirtilmiştir. Bu cevabın sorularımız açısından yeterli bir cevap olarak değerlendirilemeyeceğinden, sürecin takip edilmesine karar verilmiştir.

 

7- 657’nin Tasfiyesi ve İş Güvencesi Paneli

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu üzerinden iş güvencesinin tasfiyesi gündemdedir. Konuyla ilgili bir MYK üyesi ve Eğitim Uzmanının katıldığı bir panel organize edilmesine karar verilmiştir.

Şube Yürütme Kurulu

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık