Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Şube Bilgi: 11 Şubat 2016 KESK Kararları

4 yıl önce
Şube Bilgi: 11 Şubat 2016 KESK Kararları için yorumlar kapalı
1.709 kez görüntülendi

Şube Bilgi: 11 Şubat 2016 KESK Kararları

Sinop KESK Şubeler Platformu, 11 Şubat 2016 Perşembe günü saat 17.30’da sendikamız toplantı salonunda aşağıdaki gündemle toplanmıştır. Platformun sekretaryasını Sinop Eğitim Sen yürütmektedir.

 

Gündem:
1- KESK Bütçe Eylemliliği

2- 8 Mart Kadın Eylemliliği

3- 657 İş Güvencesi

4- www.sinopgündem.org sitesi

 

Toplantıya Katılanlar: Şahin İnce (BES), Uğur Karslı (Eğitim Sen), Musa Uzun (Eğitim Sen), Zeki Karataş (Eğitim Sen), Metin Gürbüz (ESM), Erkan Kabal (Tüm Bel Sen), Şahsenem Bayraktar (Tarım Orkam Sen),

 

1- KESK Bütçe Eylemliliği

Mecliste yapılan bütçe görüşmelerine yönelik “Sermayeye, Savaşa, Ranta Değil Eğitime, Sağlığa, Emekçiye, Halka Bütçe İstiyoruz!” talepli basın açıklamasının Sinop KESK Şubeler Platformu bütünlüğünde 13 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 13.00’da Uğur Mumcu Meydanında yapılmasına karar verilmiştir.

 

2- 8 Mart Kadın Eylemliliği

20 Şubat 2016’da Diyarbakır’da “Kadınlar Kadınlara Sesleniyor” temalı kadın forumu, 8 Mart Kadınların Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü” kapsamında “Yaşam ve İş Güvencemiz İçin KESK’li Kadınlar Mücadelede Israr Ediyor!” ve “İş Güvencemizden ve Barıştan Vazgeçmeyeceğiz!” şiarıyla yapılacak çalışmaların KESK Kadın Komisyonu bütünlüğünde koordine edilmesi için Tarım Orkam Sen’i temsilen KESK Kadın Komisyonu üyesi Şahsenem Bayraktar ve Eğitim Sen Şube Kadın Sekreteri Derya Kırmızıtoprak’ın görevlendirilmesine karar verilmiştir.

 

3- 657 İş Güvencesi

657’ye ve iş güvencemize yönelik saldırıların iş yerlerinde gündemleştirilmesi için KESK bütünlüğünde çalışma yürütülmesine karar verilmiştir.

 

4- www.sinopgündem.org sitesi

Sinop’ta demokrat, muhalif, kentine, doğasına sahip çıkanların sesi olmak iddiasıyla www.sinopgundem.org sitesi çok yakında yayın hayatına başlayacaktır. Örgütümüze duyuru yapılmasına, işyerlerinde yaygınlaştırılmasına karar verilmiştir.

 

 

Sinop KESK Şubeler Platformu

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık