Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Şube Bilgi: 12 Ocak 2016 ŞYK Kararları‏

4 yıl önce
Şube Bilgi: 12 Ocak 2016 ŞYK Kararları‏ için yorumlar kapalı
1.402 kez görüntülendi

Şube Bilgi: 12 Ocak 2016 ŞYK Kararları‏

Şube Yürütme Kurulumuz 12 Ocak 2016 tarihinde saat 17.30’de aşağıdaki gündemle toplanmıştır. Toplantıya Derya Kırmızıtoprak ve Uğur Aydoğdu mazereti nedeniyle katılamamıştır.

 

Gündem:
1-24 Eylül Grev Eylemi Karar Duruşması

2-İş Bırakma Eylemine Yönelik Soruşturmalar

3-Örgütlenme Materyalleri

4-Güvenceli İş Güvenceli Gelecek İmza Kampanyası

5-3. Kadın Kurultayı

6-İl Milli Eğitim Müdürü Görüşme

7-Sultanahmet Patlaması Basın Açıklaması

 

1- 24 Eylül Grev Eylemi Karar Duruşması

Eğitim Yönetici Görevlendirme sürecinde yaşanan siyasi kadrolaşmaya karşı sendikamızdan başka dört sendikanın daha katılımıyla gerçekleştirdiğimiz 24 Eylül 2014  grev eylemine yönelik polis saldırısı yargıya intikal etmişti. Karar duruşması 15 Ocak 2015 Cuma günü saat 9.00’da Sinop Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleştirilecektir. Duruşmaya Bölge Avukatımız Barış Çilingir katılacaktır.

 

2-İş Bırakma Eylemine Yönelik Soruşturmalar

21 Aralık 2015 1 saat derse girmeme ve 29 Aralık 2015 iş bırakma eylemine katılan üyelerimize yönelik inceleme başlatılmıştır. İfadelerde her zaman olduğu gibi sendikal haklar bağlamında hazırlanan örnekler kullanılacaktır (şubemiz web sitesinde ve facebook adresinde ifade örneklerine ulaşılabilir). Soruşturmalara yönelik basına KESK adına basın bildirisi gönderilmesi için KESK Şubeler Platformuyla istişare edilmesine karar verilmiştir.

 

3-Örgütlenme Materyalleri

“İş Güvencemize ve Haklarımıza Sahip Çıkalım!” afişi, broşür ve bildirilerinin; takvimlerin işyerlerine ve ilçelere ulaştırılmasına karar verilmiştir.

 

4-Güvenceli İş Güvenceli Gelecek İmza Kampanyası

Daha önce örgüte gönderdiğimiz “Güvenceli İş, Güvenceli Gelecek Haktır” imza kampanyasının 22 Ocak 2016’ya kadar tamamlanıp Genel Merkeze gönderilmesine karar verilmiştir.

 

5-3. Kadın Kurultayı

“Barışa, Eşitliğe ve Özgürlüğe Yürüyoruz” şiarıyla yapılacak 3. Kadın Kurultayına yönelik çalışmaların Şube Kadın Sekreteri Derya Kırmızıtoprak koordinasyonunda gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

 

6-İl Milli Eğitim Müdürü Görüşme

Ayancık’ta mağdur edilen okul müdürü üyemizin Danıştay İDDK kararı doğrultusunda başlattığı davada aldığı yürütmeyi durdurma kararının ne şekilde uygulanacağı, 1 saat derse girmeme ve 1 günlük iş bırakma eylemine yönelik incelemeler gibi konuları görüşmek üzere 11-15 Ocak 2016 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürünün ziyaret edilmesine karar verilmiştir.

 

7-Sultanahmet Patlaması Basın Açıklaması

12 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşen Sultanahmet patlamasını kınamak ve Suruç, Ankara başta olmak üzere katliamların faillerinin açığa çıkarılması ve hesabının sorulması için Hükümet Konağı Meydanında 12.30’ta basın açıklaması yapılması önerisinin KESK Şubeler Platformuyla görüşülmesine karar verilmiştir.

Şube Yürütme Kurulu

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık