Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Şube Bilgi: 19 Aralık 2015 ŞYK Kararları‏

4 yıl önce
Şube Bilgi: 19 Aralık 2015 ŞYK Kararları‏ için yorumlar kapalı
1.484 kez görüntülendi

Şube Bilgi: 19 Aralık 2015 ŞYK Kararları‏

Şube Yürütme Kurulumuz 19 Aralık 2015 tarihinde saat 17.00’de aşağıdaki gündemle toplanmıştır. Toplantıya mazereti nedeniyle Sevda YAVUZ ERDEM katılamamıştır.

 

Gündem:
1-21 Aralık 1 Saat Derse Girmeme Eylemi

2- 2016 Takvimi ve Materyaller

3- Web Sitesi Kullanımı

4- 657 Bağlamında Kamuda İş Güvencesi Paneli

5- Güvenceli İş Güvenceli Gelecek İmza Kampanyası

 

1-21 Aralık 1 Saat Derse Girmeme Eylemi

Milli Eğitim Bakanlığının Hizmet İçi Eğitim bahanesiyle Cizre ve Silopi’de eğitim öğretim ortamını ortadan kaldırarak halka yönelik saldırıya zemin ayarlama tutumunu eleştiren bir noktadan hayatın bir an önce normalleştirilmesi ve eğitim öğretimin sağlanması talebiyle 21 Aralık 2015 Pazartesi günü ilk derse girmeyerek Öğretmenler Odasında konuyu gündemleştirecek çalışma yapılmasına karar verilmiştir.

 

2- 2016 Takvimi ve Materyaller

2016 Masa ve Duvar Takvimleri ve 657’ye ilişkin İş Güvenceme Dokunma! Afişleri ilçelere gönderilmiştir. Bu hafta içinde merkez işyerlerine materyallerin ulaştırılması için işyeri temsilcileriyle temasa geçilmesine karar verilmiştir.

 

3- Web Sitesi Kullanımı

Uzun zamandır Şube Web Sitesi yöneten Aysel Çelebi’nin sendika dışında aldığı siyasal görev nedeniyle bu görevini bırakmasının ardından Şube Çalışanı Doğacan Denizoğlu’nun görevlendirilmesine karar verilmiştir.

 

4- 657 Bağlamında Kamuda İş Güvencesi Paneli

657 sayılı kanun bağlamında kamu çalışanlarının iş güvencesine yönelik saldırıları değerlendirmek için Ocak ayında şube ve ilçe temsilcilikleri düzeyinde paneller organize edilmesine karar verilmiştir. Çalışma Şube Eğitim Sekreteri Sevda YAVUZ ERDEM tarafından koordine edilecektir.

 

5- Güvenceli İş Güvenceli Gelecek İmza Kampanyası

Konfederasyonumuz KESK’in DİSK ile birlikte 17 Aralık 2015- 22 Ocak 2016 tarihleri arasında yürütülmek üzere başlatılan “Güvenceli İş, Güvenli Gelecek Haktır” imza kampanyasının Şube nezdinde yürütülmesine, çalışmanın koordinasyonunda Şube Örgütlenme Sekreteri Musa Uzun’un görevlendirilmesine karar verilmiştir.

 

Şube Yürütme Kurulu

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık