Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

Paris’te Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz

4 yıl önce
Paris’te Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz için yorumlar kapalı
1.271 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Paris katliamını gerçekleştirenler, tıpkı 10 Ekim Ankara katliamında olduğu gibi, insanlığın ortak evrensel değerlerini hedef almış, yüzlerce insanı acımasızca katletmiştir.

Suriye’de iç savaşı körükleyip, yıllarca cihatçı çetelere lojistik destek sunanlar, istihbarat örgütleri üzerinden Suriye’ye tırlar dolusu silah gönderenlerin hem 10 Ekim Ankara, hem de Paris katliamında oynadığı rol göz ardı edilemez.

Yıllardır Suriye’de iç savaşı kışkırtan ve destekleyen tüm emperyalist ülkeler, bugüne kadar bölgede yaşanan katliamlara sessiz kalarak, yeterince tepki göstermeyerek açıkça suç işlemişlerdir.

IŞİD’e ve cihatçı çetelere geçmişte “öfkeyle bir araya gelmiş insan topluluğu” diyenlerin, Suruç ve Ankara katliamı sonrasında IŞİD’in adını anmayan siyasilerin Paris katliamı sonrasında benzer bir tutum sergileyerek taziye mesajları yayınlaması büyük bir çelişkidir.

Eğitim Sen olarak Paris’te yaşanan vahşi katliamı büyük bir öfke ile lanetliyor, katliamda hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, benzer duyguları yaşamış olmanın üzüntüsüyle acılarını yürekten paylaşıyoruz!…

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık