Sinop Eğitim Sen | Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası

ITUC-ETUC: Dünyanın Bütün İşçileri Ankara Katliamı’nı Kınıyor…

5 yıl önce
ITUC-ETUC: Dünyanın Bütün İşçileri Ankara Katliamı’nı Kınıyor… için yorumlar kapalı
1.280 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

ETUC: “Kalbimiz Ankara katliamının kurbanlarıyla birlikte atıyor”

Avrupa Sendikalar Konfederasyonu Genel Sekreteri Luca Visentini, bu öğleden sonra yaptığı açıklamada, “Tüm sendika yöneticileri ve üyelerinin kalpleri, Ankara’da yaşanan korkunç saldırıda yaşamını yitirenler ve yaralanlarla birlikte atmaktadır. Hayatını kaybedenlere, ailelerine ve sevdiklerine tüm kalbimizle dayanışma duygularımızı ifade ediyoruz” dedi.

ETUC üyesi DİSK ve KESK’in de düzenleyicileri olduğu bir barış gösterisen katılan insanların soğuk kanlı biçimde katledilmesini kınayan Visentini, “Bu, sendikalara ve barışa yönelik kalpsiz bir saldırıdır. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin insan yaşamı ile ilgili uzaktan yakından ilgisi yoktur” diye konuştu.

ETUC Genel Sekreteri, polisin, yaralılara yardım etmek isteyenlere saldırdığını ve facianın yaşandığı alana ambulansların ulaşmasını engellediğini öğrendiklerini de belirterek, polisin bu tutumunun kaygı verici olduğunu vurguladı.

Visentini sözlerini şöyle sürdürdü: “Dün, Nobel Barış Ödülü, sendikal hareket de dahil olmak üzere, Tunus’ta demokrasiye barışçıl bir geçişe olanak sağlayan ulusal diyalog zeminini yaratanlara verildi. Bugün Türkiye’de barış çağrısı yapan insanlar soğuk kanlı bir biçimde katledildi. Sendikalar, tarihi boyunca, emekçiler için mücadele etmelerinden kaynaklı olarak fiziksel, yasal ve sözlü saldırılara uğramıştır. Bugünkü saldırı, bu saldırların kanlı ve korkunç yeni bir örneğidir. Ancak bu saldırılar, sendikaları sindiremeyecek, emekçilerin çıkarlarını temsil etmekten geri durdurumayacaktır. Tüm sendika üye ve yöneticileri DİSK ve KESK ile dayanışma içindedir”.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık